Wczytuję dane...
Model: MS01185
Realizacja zamówienia: zapytaj o dostępność

Tajemnice rozciągania autorstwa Toma Kurz'a to efekt wieloletnich, indywidualnych doświadczeń na samym sobie  - efekt swoistych "rozmów" ze swoim ciałem.
Opracowanie to porządkuje metodologicznie owe doświadczenia. Jest to metodyka precyzyjna, wręcz wirtuozyjna. Jej autor prowadząc ucznia krok po kroku dzieli się swoimi tajemnicami rozciągania.
Te tajemnice osadza w warstwie teoretycznej, głównie anatomiczno - fizjologicznej i neurofizjologicznej.

Prezentowany program rozciągania to nigdzie nie spotykany, oryginalny zestaw ćwiczeń prowadzących do pożądanego poziomu gibkości i siły umożliwiającego wykonanie szpagatu w przód i w bok.
Przy czym, w dążeniu do owego poziomu siły autor pokazuje sposób optymalizacji jej treningu.
Optymalizacja treningu to dziś podstawowy problem teorii sportu, a szczególności - planowania obciążeń treningowych.
Program obejmuje nowe ujęcie rozciągnięć izometrycznych, podkreśla znaczenie symetrii ruchów a szczególnie bezpieczeństwo ćwiczących.
Przypomina podstawowe zasady kolejności ćwiczenia elementów podlegających wytrenowaniu, np. to że trening techniki i szybkości musi być poprzedzony treningiem siły.

W podsumowaniu autor uczy jak poprawić wynik sportowy,wskazuje jak zestawić sposób wykonywania i kolejność ćwiczeń w trakcie "jednostki treningowej i w długim programie treningowym.
To właśnie, zdaniem autora oraz recenzenta decyduje o skuteczności tego programu. Dowodem tej skuteczności i najlepszą rękojmią dla przedstawionych przez autora tajemnic rozciągania jest jego szpagat na krzesłach.

Program DVD można polecić wszystkim tym, dla których poziom gibkości jest bardzo ważny w uprawianych
przez nich dyscyplinach sportu, np. w taekwondo.

Polecamy